• SÚČASNOSŤ ŠKOLY

„ŠKOLA PRE ŽIVOT – UČIACA SA ŠKOLA“

Základná škola v Gemerskej Panici je štátna, neplnoorganizovaná, poskytuje primárne vzdelávanie a vyučovanie prebieha v slovenskom jazyku.

Základná škola  spadá pod MŠ SR a zriaďovateľom je obec Gemerská Panica. Súčasťou školy je ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ.

Škola spolupracuje  s rôznymi  inštitúciami, ako napr.  CPPPaP v Rožňave, OO PZ v Plešivci,  CVČ  Tornaľa , Knižnicou v Tornali,   MŠ v Gemerskej Panici, Talentídou Bratislava.

Poloha školy je v tichom prostredí, no zároveň v centre obce s dobrou dostupnosťou. Hlavná budova je spojená s MŠ. V triede je nové zariadenie a interaktívna tabuľa. Škola má  vlastnú šatňu, kabinety, učebňu informatiky, sociálne zariadenia a zabezpečené pripojenie na internet. Základná škola má malú telocvičňu, ktorá sa využíva na cvičenie v zimnom období. Súčasťou školy je vonkajší areál, ktorý slúži pre potreby MŠ aj ZŠ a  je výborne vybavený pre potreby telesnej výchovy a relaxu pre žiakov.

Stravovanie pre žiakov a zamestnancov zabezpečuje školská jedáleň,  nachádzajúca sa  vo vedľajšej budove, ktorá je súčasťou areálu základnej školy.

• Základná škola Gemerská Panica 258
      • Základná škola 258 980 46 Gemerská Panica Slovakia